290 tysięcy złotych dla bezrobotnych. Jeszcze w grudniu osoby poszukujące pracy lub chcące otworzyć działalność gospodarczą, mogą znaleźć pomoc w Urzędzie Pracy…

erawaPowiat
komentarzy

290 tysięcy złotych jeszcze w tym roku zasili kasę Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej. Pieniądze pochodzące z rezerw Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zostaną przeznaczone na aktywizację bezrobotnych. Będzie mogło z nich skorzystać 15 osób…

Na wydanie pieniędzy pozyskanych z ministerialnej rezerwy nie zostało dużo czasu. Środki muszą zostać rozdysponowane już w grudniu, stąd apel do wszystkich osób, które chcą z nich skorzystać.
– 290 tysięcy wystarczy na 15 dotacji i doposażeń. Z tego co pamiętam wnioskowaliśmy o 8 dotacji na uruchomienie własnej działalności i 7 doposażeń stanowisk pracy – mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej, Bożena Woźniak.

Końcówka roku w urzędzie będzie pracowita. Oprócz rozdysponowania wspomnianych pieniędzy, PUP pod koniec roku chce uruchomić kolejne trzymiesięczne staże pracy. O stażystów mogą się ubiegać firmy, które zadeklarują dalsze zatrudnienie bezrobotnego.
-Wymagamy minimalną efektywność zatrudnieniową jeden miesiąc. Oczywiście im dłużej tym lepiej i dla osoby bezrobotnej i dla Urzędu Pracy – dodaje dyrektor Woźniak.

Środki na dłuższe staże będą uruchomione prawdopodobnie dopiero w marcu przyszłego roku. W 2013 roku na aktywizację bezrobotnych z powiatu rawskiego łącznie pozyskano ponad 4 miliony 200 tysięcy złotych. Kwota ta wystarczyła dla 750 osób bezrobotnych. Jak informuje urząd, prawie co drugi bezrobotny skorzystał więc z form aktywizacji.  Warto dodać, iż na koniec października w powiecie rawskim było 1865 zarejestrowanych bezrobotnych osób.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz