69-lat skończył rawski ogólniak. Debiut szkolnego chóru uświetnił skromny, szkolny jubileusz…

erawaPowiat
komentarzy

69-lat skończył rawski ogólniak. Placówka we wtorek na skromnej, szkolnej uroczystości świętowała kolejny rok swojej działalności. Tradycja w przypadku tej szkoły jest niezmiernie ważnym elementem szkolnej tożsamości. Obchody 69-lecia uświetnił debiut chóru, który rozpoczął swoją działalność w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Choć na świętowanie okrągłej rocznicy przyjdzie czas w 2015 rok, w rawskim ogólniaku nawet nie pełne urodziny mają swój uroczysty wymiar. Tym razem chodzi o 69-lecie pierwszej rady pedagogicznej, a więc momentu, który uważany jest za początek funkcjonowania szkoły.
– My do tego przywiązujemy dużą wagę. Nasza szkoła powstała półtora miesiąca po wyjściu wojsk niemieckich z Rawy. Wielki szacunek i wiekie podziękowania dla tych nauczycieli, którzy zorganizowali gimnazjum koedukacyjne, później liceum tu w Rawie Mazowieckiej. Uczniowie napływali także z okolic, tajne nauczanie przerodziło się w normalną szkołę – przypomina początki, dyrektor ZSO, Arkadiusz Woszczyk.

Dziś liceum, a właściwie Zespół Szkół Ogólnokształcących to zupełnie inna placówka, która choć nawiązuje do swojej wieloletniej tradycji, jednocześnie musi zmagać się z obecnymi realiami edukacyjnego rynku.
– Musimy się borykać także z problemami, takimi jak chociażby niż demograficzny. Zmieniamy ciągle ofertę edukacyjną. Staramy się przystosować do tego jakie są wymagania młodzieży, jakie są wymagania współczesnego świata. Tak, aby umocować ich na tyle mocno i silnie, żeby później dali sobie radę w ciągle zmieniającej się rzeczywistości – dodaje dyrektor Woszczyk.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz