Absolutorium i wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka. Radni nie byli jednogłośni

erawaMiasto
komentarzy

Radni Rawy Mazowieckiej zapoznali się z Raportem o stanie miasta na rok 2022,  sprawozdaniem finansowym, a także sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok ubiegły. Na ich podstawie przeprowadzono głosowania. 

Podczas dzisiejszej sesji (28.06) Rada Miasta pochyliła się nad stanem naszego miasta. I choć debaty dotyczące tego zagadnienia prowadzone były dużo wcześniej, to właśnie podczas obrad radni podjęli wiążące uchwały. Zanim jednak samorządowcy przeszli do głosowania, burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla podsumował rok 2022. 
– Był to rok pełen wyzwań i wytężonej pracy w trudnych warunkach. Jeszcze nie zdążyliśmy uporać się ze skutkami pandemii a dotknęły nas kolejne, równie nieprzewidywalne wyzwania związane z barbarzyńską napaścią Rosji na niepodległą Ukrainę. Wszystkie te wydarzenia w ogromnym stopniu wpłynęły na pracę samorządów – wymieniał Piotr Irla.

Zarówno absolutorium, jak i wotum zaufania zostało udzielone przy podziale głosów: 10 radnych za, 4 wstrzymujących się. 
– Bardzo dziękuję za taki wynik, oceniający moją pracę przez cały rok 2022. Ten wynik motywuje do dalszej pracy i obiecuję Państwu, że będziemy pracować dla dobra miasta, dla dobra naszych mieszkańców, żeby w Rawie Mazowieckiej żyło się wygodniej, bezpieczniej, lepiej – mówił dziękując wszystkim pracownikom i współpracownikom burmistrz Irla.  

Jeśli chcielibyście zapoznać się ze szczegółowym Raportem o stanie Miasta Rawa Mazowiecka za rok 2022 to znajdziecie go tutaj -> RAPORT. A cały zapis z Sesji zamieszczony jest jak zawsze na kanale YouTube Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. 
Zdjęcia z sesji w naszej galerii

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz