Andrzej Jankowski z rawskiego WOPRU zaprasza na 19 odsłonę Maratonu Pływackiego imienia Pawła Pioruna…

erawaMiasto
komentarzy

19 raz w otwartych wodach zalewu Tatar zmierzą się pływacy z Rawy Mazowieckiej oraz okolicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Maratonu Pływackiego imienia Pawła Pioruna. To jedna z najstarszych imprez promujących pływanie w naszym regionie i na pewno najbardziej znana pływacka impreza w mieście. Internautów eRawa.pl zapraszał szef Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Andrzej Jankowski.

W tym roku rywalizacja może być wyjątkowa, także przez fakt, iż w Rawie Mazowieckiej pływanie stało się nie tylko sezonowym sportem. Dostępność krytej pływalni sprawia, iż dobrych pływaków jest coraz więcej. W najbliższy weekend swoje umiejętności będzie można w sposób praktyczny porównać w wodach zalewu. Organizatorzy przewidzieli pełne spektrum kategorii rozgrywek na kilku dystansach, od 500 metrów dla dzieci do 12 lat, aż po dystans 3 kilometrów w otwartej kategorii mężczyzn. Szczegóły na www.woprrawa.pl.

Oprócz sportowych atrakcji, tegoroczny pływacki maraton umili występ zespołu Jolly Roger, znanej grupy wykonującej utwory z gatunku piosenki żeglarskiej. Impreza odbędzie się w dniu 21 lipca 2013 r. o godz. 13:00 na Zalewie TATAR w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz