Andrzej Piaseczny zagra cztery świąteczne koncerty. Rawianie oburzeni sposobem dystrybucji biletów

erawaKultura
fot. .facebook.com/Andrzej-Piasecznyoficjalny-profil
komentarzy

W kilka godzin wyprzedały się wszystkie bilety na koncerty Andrzeja Piasecznego, które tuż przed świętami odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Muzycznej gwiazdy będzie mogło wysłuchać około 1200 osób, jednak w kasie domu kultury do sprzedaży przeznaczono jedynie 300 biletów. Oburzeni mieszkańcy telefonują do ratusza. 

Tradycją jest, że z okazji Świąt Bożego Narodzenia w Rawie Mazowieckiej można wysłuchać muzycznego prezentu. Dotychczas na scenie rawskiego MDK’u występowały gwiazdy dużego formatu, Ewa Bem, Mieczysław Szcześniak, czy Grzegorz Turnau, te nazwiska świadczą o znaczeniu tego wydarzenia. Podobnie jest i podczas tegorocznej edycji. Świąteczne koncerty tym razem dla rawian wykona Andrzej Piaseczny. Nic więc dziwnego, że bilety wyprzedały się w okamgnieniu, zwłaszcza, że pojedyncze zaproszenie kosztowało 10 zł.

I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że w kasie Miejskiego Domu Kultury pojawiło się jedynie 300 biletów, czyli tyle, ile sprzedaje się na jeden koncert w rawskim domu kultury. Zamiast zadowolonych melomanów pracownicy MDK’u musieli zmierzyć się z rozczarowanymi rawianami, którzy swoje niezadowolenie wyrazili również dzwoniąc do ratusza oraz do serwisu eRawa.pl. Podstawowe pytanie było jedno. Co się stało z pozostałymi trzema koncertami i zaproszeniami na nie?
– Zgodnie z wytłumaczeniem pana dyrektora Klimczaka, najpierw zostało skierowane zapytanie do jednostek miejskich o zapotrzebowanie na bilety. Była to praktyka stosowana w latach ubiegłych – tłumaczy wiceburmistrz Rawy Marek Pastusiak. 

Jak się okazało, zainteresowanie tegorocznym koncertem było w jednostkach miejskich, czyli szkołach, przedszkolach, urzędzie i innych spółkach podległych miastu, tak duże, że do sprzedaży w kasie pozostało jedynie 300 sztuk zaproszeń. 
– Dyrektorowi nie przyszło na myśli, że skoro zapotrzebowanie jest tak duże, należy ograniczyć liczbę biletów przeznaczonych w te miejsca. Mamy jednak podjęte ustalenia, że po raz ostatni bilety na koncert z zaproszenia Burmistrza zostały w ten sposób rozdysponowane – dodaje wiceburmistrz Pastusiak. 

Ratusz obiecuje też, że dostęp do zaproszeń na kolejne tego rodzaju wydarzenia będzie równy dla wszystkich mieszkańców Rawy. Bacznie będziemy obserwować sposób sprzedaży biletów na najbliższy koncert z okazji Dnia Kobiet. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz