Anna Jurksztowicz muzycznym prezentem na gwiazdkę. W Rawie Mazowieckiej zaplanowano dwa świąteczne koncerty

erawaKultura
fot. annajurksztowicz.pl
komentarzy

Poczuj magię świąt. W Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej wystąpi kolejna gwiazda polskiej sceny muzycznej. 

Rawskie świąteczne koncerty to już prawdziwa tradycja. Tym razem już 19 grudnia na deskach MDKu pojawi się Anna Jurksztowicz z zespołem. Z uwagi na to, iż ma to być prezent dla mieszkańców od ratusza, koszt biletów to jedynie 30 zł. 

Anna Jurksztowicz to wokalistka i piosenkarka, także producentka muzyczna i autorka piosenek. Studiowała śpiew klasyczny, porzuciła  jednak belcanto dla jazzu i muzyki pop. W wieku 16 lat występowała już na estradach zawodowo, obok największych gwiazd polskiej estrady. W 1985 roku wygrała  KFPP w Opolu zdobywając I nagrodę  w konkursie Premier za „Diamentowy kolczyk”. Reprezentowała polską piosenkę  na międzynarodowych festiwalach. 

Nagrała wiele piosenek do znanych filmów i seriali TV m.in.: „Kingsajz”; „VIP”;” W pustyni i w puszczy”  „Czułość i kłamstwa”; „Matki, żony i kochanki”; „Na dobre i na złe”; „Więzy krwi”, „ Ranczo”. Śpiewała do polskich wersji filmowych produkcji Walta Disneya. Rok 2020 był dla Anny Jurksztowicz bardzo szczególny, ponieważ artystka świętowała okrągły jubileusz 35-lecia pracy artystycznej.

Jej debiutancka płyta „Dziękuję nie tańczę”, wydana w 1987, na którą wszystkie utwory napisali dla niej Krzesimir Dębski i Jacek Cygan, dziś przez fachowe pisma i plebiscyty poświęcone muzyce pop, uważana jest za kultową. 22 października ukazała się jej najnowsza płyta „Dziękuję nie tańczę / 21 / live”. Artystka tak napisała o niej na swoim profilu fb: Nagrywanie po raz drugi, po wielu latach tych samych piosenek można porównać emocjonalnie do wychodzenia za mąż po raz drugi, za tego samego mężczyznę. Zrobiłam to !!! Oto jest moja debiutancka płyta z 1987 roku, nagrana w całości na nowo w 2021, w myśl zasady recyklingu. Bo po co pisać nowe piosenki, skoro można przerobić stare? Jest więc eko, bio i gluten fri.

Przypominamy, w Rawie Mazowieckiej gwiazda wystąpi już 19 grudnia! Zaplanowane są dwa koncerty – o godz. 17:00 i 19:00. Zapraszamy serdecznie na muzyczną Gwiazdkę do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

O bilety pytajcie w kasie MDKu.  

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz