„Bezpieczne Ferie” tym razem bez pokazów ratowniczych za to z dużą dawką nauki przez zabawę. Za nami kolejna akcja rawskiego WOPRu

erawaMagazyn
komentarzy

Już od lat WOPRowcy z Rawy Mazowieckiej tuż przed samymi zimowymi feriami przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Utrwalanie wiedzy podnosi świadomość wśród młodych ludzi. 

Ferie w Rawie Mazowieckiej otworzyło sobotnie (11.01) wydarzenie. WOPRowcy, ale także strażacy i policjanci mówili o bezpiecznym spędzaniu czasu zimą. Najpierw mali rawianie mogli wysłuchać pogadanek, by później potrenować udzielanie pierwszej pomocy oraz sprawdzić swoje umiejętności ratownicze w Hali Tatar. Nie zabrakło też konkursów i wspólnego malowania. Tym razem najmłodsi mogli również przyjrzeć się aparatom i kombinezonom wykorzystywanym do nurkowania przez sekcję ratownictwa wodnego przy rawskim OSP. 

Niestety, pogoda pokrzyżowała plany i w tym roku pokazy na zamarzniętym zbiorniku Zalewu Tatar nie mogły się odbyć. Mimo to zabawa była naprawdę udana, a liczna grupa z Hali Tatar przeniosła się wprost do okrąglaka, gdzie wszyscy wzięli udział w ognisku. 

Akcję zorganizował WOPR w Rawie Mazowieckiej, KPP, PSP, OSP Rawa Mazowiecka i OSiR.
Pełną fotogalerię z „Bezpiecznych Ferii” znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz