Bezpieczne Wakacje 2015. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe profilaktycznym wydarzeniem rozpoczęło kolejny letni sezon w powiecie rawskim…

erawaMagazyn
komentarzy

Konkursy na plaży, pokazy ratownictwa wodnego, czy krótka rozmowa z przedstawicielami służb mundurowych – tak zaczął się, miejmy nadzieję, bezpieczny sezon nad rawskim Zalewem Tatar. Specjalną profilaktyczną imprezę po raz kolejny zorganizowało wraz ze swoimi stałymi partnerami lokalne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Powtarzanie, to w przypadku profilaktyki klucz do sukcesu. Gdy dołoży się do tego atrakcyjną prezentację podstawowych zasad wakacyjnego bezpieczeństwa, można liczyć na efekt w postaci spokojnych miesięcy laby. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z partnerami w postaci służb mundurowych, po raz kolejny postawiło na ten rodzaj przekazywania wiedzy. Specjalna impreza odbyła się na miejskiej plaży. W programie oprócz gier i zabaw dla najmłodszych zaplanowano kilka pokazów, w tym ten przedstawiający jak ratownicy radzą sobie z osobami poszkodowanymi wskutek niefortunnych skoków do wody. W przypadku lokalnego zbiornika jest to ogromnie ważna kwestia.
– Niewiele jest w Polsce kąpielisk i pływalni gdzie można skakać do wody. My mamy tutaj głębokość 2 metrów, jest to głębokość stanowczo za mała. Rawski zalew jest zbyt płytki, by bezpiecznie wykonywać tego typu ewolucje. 4 metry to minimum, które zapewnia bezpieczeństwo np. na basenach sportowych – tłumaczy Piotr Kucharski, wiceprezes WOPR w Rawie Mazowieckiej.

Jak podkreślają ratownicy, śmiałków, często zachęconych kilkoma procentami, nie brakuje. Ci zazwyczaj czekają, gdy swoją pracę zakończą ratownicy i wtedy podejmują niebezpieczne próby. Jakie mogą być tego konsekwencje? Osoby nieświadome odsyłamy na stronę kampanii „Płytka Wyobraźnia” – http://www.plytkawyobraznia.pl/

Previous Image
Next Image

info heading

info content


> Jak wyglądała akcja „Bezpieczne Wakacje” rok temu? Do sprawdzenia w naszym archiwum – klik. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz