Biała oraz Mszczonowska. Modernizacje dwóch miejskich ulic niebawem ruszą w Rawie Mazowieckiej…

erawaMiasto
komentarzy

Ulica Mszczonowska oraz ulica Biała to dwie drogi, których modernizacja rusza w przyszłym tygodniu. Zadanie jest dokończeniem poprzednich inwestycji, które polegały między innymi, na utworzeniu nowego ronda oraz przebudowie wyjazdu z osiedla Zamkowa Wola. Tegoroczne prace pochłoną ponad 3,5 mln złotych.

Kolejny etap prac rozpocznie się od ulicy Mszczonowskiej. Będzie to dokończenie inwestycji oddanej w ubiegłym roku. Tym razem zadanie obejmuje odcinek ulicy od torowiska kolejki wąskotorowej, do granic miasta. Podczas przebudowy wykonana zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna, ciągi pieszo-rowerowe, zjazdy z chodników. Wykonawca zadba także o utworzenie kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej.
– W chwili obecnej trwają szczegółowe uzgodnienia co do organizacji ruchu w trakcie prac, których rozpoczęcie przewidziane jest na przyszły tydzień, kiedy to przekazujemy firmie plac budowy – mówi Tomasz Nowicki wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej.

W przetargu na wykonanie tej inwestycji udział wzięło aż dziewięciu oferentów. Najniższą stawkę, bo 2 624 817 zł zaproponowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego i to ono ma wykonać założone prace. Realizacja zadania potrwa do końca października.

Drugie inwestycyjne przedsięwzięcie w tej części miasta dotyczy ulicy Białej. Tutaj prace obejmą odcinek drogi między rondem Królewskim a rondem Unii Europejskiej. Na tej ulicy również wykonana zostanie nowa nawierzchnia oraz chodniki. Powstanie także oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Przetarg, który rozstrzygnięto w tym tygodniu wygrała również firma z Piotrkowa, tym razem Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM”. Wykonawca zobowiązał się wykonać inwestycję za kwotę 937 892 zł. Ulica Biała ma być gotowa do końca września 2015 roku.

Kontynuacja przebudowy ulicy Mszczonowskiej i Białej wsparta zostanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. Rawa Mazowiecka na ten cel otrzyma około 3 mln zł.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz