Biała Rawska aktualnie bez sekretarza. Marek Pałasz odszedł na zasłużoną emeryturę

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Marek Pałasz pełnił funkcję sekretarza w urzędzie Miasta i Gminy Biała Rawska przez ostatnie 9 lat. Dał się poznać jako samorządowiec z ogromnym doświadczeniem i pasją.

Ma za sobą wiele stanowisk na szczeblu kierowniczym oraz dyrektorskim. Przed objęciem stanowiska w Białej, pracował między innymi w Urzędzie Wojewódzkim w Skierniewicach, w Ministerstwie Rolnictwa, Agencji Mienia Wojskowego oraz jako Wójt Gminy Rzeczyca. Teraz przyszedł czas na podsumowanie jego 50 letniej kariery i udanie się na zasłużony odpoczynek.
– Pracę jako sekretarz w Białej Rawskiej wspominam wspaniale. Klimat i atmosfera w samym urzędzie była bardzo dobra. Jestem usatysfakcjonowany i szczęśliwy, że na koniec mojej pracy zawodowej mogłem pracować z tak fantastycznymi ludźmi. Każda praca daje poczucie satysfakcji, jeżeli ją się lubi – komentuje Marek Pałasz, były sekretarz Miasta i Gminy Biała Rawska.

Funkcje sekretarza pełnił dokładnie 9 lat i 4 miesiące. Był to czas wielu wyzwań i nieoczekiwanych wydarzeń.
– Jako sekretarz byłem tak naprawdę odpowiedzialny za organizację pracy całego urzędu. Myślę, że nie było większych niedomagań w tym zakresie. To była moja trzecia Gmina. Każda jest inna, jednak problemy są te same. Urząd jest od tego, aby w ogromnym stopniu rozwiązywać problemy mieszkańców – dodaje Marek Pałasz.

Jako swój największy sukces wskazuje pracę nad profilaktyką zdrowia.
– Uważam i dalej będę uważać – i chyba każdy to przyzna – że największą wartością dla człowiek jest zdrowie. O nie trzeba dbać. Moją dewizą jest, aby dzieci zadbały o zdrowie rodziców. Zapytajmy i namawiajmy ich do częstych badań. Potem żałujemy, że nie poświeciliśmy rodzicom wystarczająco czasu – mówi sekretarz.

Podczas uroczystego pożegnania, które miało miejsce podczas ostatniej sesji Rady Gminy (19.02), za Jego pracę w Urzędzie dziękowali nie tylko przełożeni, ale i mieszkańcy. Wiedzę i doświadczenie samorządowca dało się poznać w niejednej sytuacji.
– Moje pożegnanie odbywa się od dłuższego czasu. Otrzymuje dziesiątki telefonów z podziękowaniami za to że byłem, że mogliśmy się nawzajem spotkać i realizować projekty. Jestem mile zaskoczony i pełen podziwu – dodaje Marek Pałasz. 

Po ponad 50 latach pracy nadszedł czas na emeryturę. Jak puentuje sekretarz – pora zająć się wnukami. To jednak nie oznacza zaprzestania działalności społecznej, więc z pewnością niejednokrotnie przyjdzie nam się spotkać w terenie. 

Aktualnie nie wiadomo kto obejmie funkcję sekretarza Gminy Biała Rawska. Burmistrz może ogłosić konkurs, w wyniku którego zostanie wyłoniony sekretarz lub już teraz powołać na to stanowisko wybranego pracownika urzędu. 

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. UMiG Biała Rawska

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz