Blisko 100 osób wzięło udział w Biegu po trzeźwość. Tak w Rawie Mazowieckiej promuje się życie bez używek

erawaSport
komentarzy

Pobiegli, by promować zdrowy tryb życia. Kilometrowy odcinek pokonali biegacze, którzy pojawili się nad Zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej. 

Tegoroczny Bieg po trzeźwość był nie tylko drugą odsłoną wydarzenia dla miłośników aktywnego spędzania czasu, ale i uczczenia trzecich urodzin Stowarzyszenie „Nowe Życie w Rawie”. 
– To spotkanie to także nasz mały jubileusz. Chcemy mówić o stowarzyszeniu i pokazywać ludziom, że u nas mogą znaleźć pomoc. Teraz na grupę przychodzi nawet kilkanaście osób, a na przestrzeni tych lat widzę, że ludzie się otwierają i chętniej po tę pomoc sięgają – mówi Anna Seliga, prezes Stowarzyszenia „Nowe Życie w Rawie”. 

Podczas niedzielnej (21.07) odsłony biegu na starcie pojawiło się 91 osób, które postanowiły wziąć udział w promocji zdrowego trybu życia. 
– Promujemy życie bez alkoholu, bez narkotyków, bez dopalaczy. Nie chodzi o wygraną, tu nie trzeba wygrać, trzeba wytrwać, podobnie jak z uzależnieniami, czy depresją – dodaje prezes Anna Seliga. 

Spotkanie nad zalewem było również okazją do występów muzycznych i świadectw osób uzależnionych. Gościem Specjalnym tego dnia był Lech Dyblik, znany aktor oraz Robert Skrzypek.

Podczas wydarzenia prowadzona była także publiczna zbiórka, zebrane pieniądze przekazane zostaną na szczególny cel. Stowarzyszenie planuje bowiem wykonanie testów na depresję wśród młodzieży rawskich szkół. Jeśli chcecie pomóc w zgromadzeniu niezbędnych środków, skontaktujcie się z „Nowym życiem w Rawie”. 
Fotogalerię z II Biegu po trzeźwość znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz