Brakuje Wam kultury? Wybierzcie się na wystawę grafiki Kamila Dziubińskiego – oczywiście on-line

erawaKultura
komentarzy

To już trzecia wystawa Kamila Dziubińskiego, na którą mamy przyjemność zaprosić Was do MDKu w Rawie Mazowieckiej. Tym razem wystawa przeniosła się do sieci. 

KAMIL DZIUBIŃSKI. Urodzony w 1991 roku artysta-amator. Tworzy niezwykłe grafiki w unikatowym, wypracowanym przez siebie stylu. Rawianin choruje bowiem na rdzeniowy zanik mięśni typu Duchenne’a. Mimo nieuleczalnej choroby, Kamil nie rezygnuje ze swoich pasji. Prace tworzy metodą jednego palca, którym jest w stanie prowadzić kursor na monitorze komputera.

Autor grafiki: Kamil Dziubiński

Choć artysta tworzy zaledwie od kilku lat, ma już w swoim dorobku wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace można było oglądać na wystawach w Muzeum Ziemi Rawskiej, w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rawie Mazowieckiej, w siedzibie Fundacji „FIDEO” przy Miłej 4 oraz oczywiście w Miejskim Domu Kultury. W holu wystawowym prace Kamila zaprezentowane były już dwukrotnie. To trzecia wystawa – po raz pierwszy wirtualnie – na której pokazano najnowsze, niepublikowane dotychczas prace młodego artysty.

Kamil Dziubiński, ze względu na swoją chorobę, nie opuszcza domu. Swoją sztuką włączył się jednak w kilka przedsięwzięć kulturalnych zorganizowanych przez Urząd Gminy Rawa Mazowiecka, m.in. Francuskie i Włoskie Podwórko. Ponadto, jego grafika przedstawiająca Ignacego Paderewskiego reklamowała w prasie francuskiej wieczór patriotyczny dla tamtejszej Polonii w mieście Nancy.

Rawianin prowadzi stronę internetową StardustArt, na której prezentuje swoje grafiki. Jest również miłośnikiem filmu. Tej tematyce poświęcony jest jego blog – „Spojrzenie Filmowe”. 

Kamil jest podopiecznym Fundacji „Obudźmy nadzieję”. Należy do Nieformalnego Stowarzyszenia Artystów i Twórców Rawskich.

Prace Kamila możecie obejrzeć –> tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz