Chcą rozmawiać o dziedzictwie i przyszłości chrześcijaństwa w Polsce. Na specjalne spotkanie zaprasza Klub Miła 4 i FIDEO

erawaMagazyn
komentarzy

Już dziś (7.10) przy ul. Miłej 4 będzie można wziąć udział w dyskusji o chrześcijaństwie w naszym kraju. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 a wstęp jak zawsze jest bezpłatny. 

Klub Miła 4 oraz Fundacja im. dr. Edwarda Otto zapraszają na „Ekumeniczny dialog o dziedzictwie i przyszłości chrześcijaństwa w Polsce”, który odbędzie się w siedzibie Fundacji i Klubu, przy ul. Miłej 4 w Rawie Mazowieckiej. Specjalnymi gośćmi, którzy wezmą udział w dialogu, będą Halina Radacz, diakon Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego będąca duszpasterzem parafii luterańskich w Żyrardowie i Rawie Mazowieckiej oraz o. dr Adam Strojny, członek Wspólnoty i Instytutu Zakonnego Chemin Neuf posługujący w rzymskokatolickiej parafii pw. Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej.

Kontekstem, w którym organizatorzy postanowili zorganizować katolicko-luterańską debatę jest 1050 rocznica Chrztu Polski oraz przypadająca w przyszłym roku 500 rocznica Reformacji. Spotkanie poprowadzi Artur Gut, prezes Klubu Miła 4.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa powiązanych tematycznie prac plastycznych zorganizowana przez Nieformalne Stowarzyszenie Artystów i Twórców Rawskich.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz