Choinka żywa, czy sztuczna? Wyraź swoją opinię…

erawaPowiat
komentarzy

Świąteczna choinka żywa, czy sztuczna? To pytanie, które pada przed każdymi świętami. My również zadaliśmy je dzisiaj (15.12) na rawskim targowisku. 

Od 60 złotych za ciętą, żywą choinkę, do nawet 200 złotych za okazałe sztuczne drzewko.  Tyle kosztuje świąteczna ozdoba, której nie może zabraknąć w żadnym domu na Boże Narodzenie. Dziś w Rawie Mazowieckiej zapotrzebowanie było zarówno na jeden, jak i drugi asortyment. Każdy z nich miał swojego zwolennika.

Z tego co udało nam się ustalić, wybór jest zależny nie tylko od zasobności portfela, czy wielkości mieszkania, ale również od tego, ile mamy czasu na świąteczne przygotowania. Jeśli na drzewko mamy przeznaczone 50 zł możemy wybrać średnią choinkę zarówno żywą, jak i sztuczną. Żeby jednak pozwolić sobie na świeże drzewko podobno trzeba mieć więcej czasu i zapału. Ten, kto się spieszy na szybko łapie pierwszą, lepszą sztuczną ozdobę.

Każda z tych choinek ma swoje zalety. Sztuczna jest mało problematyczna, igliwie nie opada, szybko się ją rozstawia za pomocą dopasowanego stojaka, a po świętach wystarczy ją złożyć. Natomiast żywe drzewko wnosi ze sobą do domów klimat Bożego Narodzenia. I choć trzeba je odpowiednio ustawiać i zmiatać spadające igły, pachnie lasem.

Wybór świątecznego drzewka i tak należy do Was…
[poll id=”9″]

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz