Coraz bliżej święta. Kup świąteczne ozdoby i upominki ręcznie tworzone przez rawski Zakład Aktywności Zawodowej

erawaMagazyn
komentarzy

Pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Rawie Mazowieckiej polecają się do usług. W przedświątecznej gorączce śpieszą z szeroką ofertą i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. 

Zakład Aktywności Zawodowej w Rawie Mazowieckiej niedawno obchodził swoje szóste urodziny. Z tej okazji warto wspomnieć o jego, jakże ważnej działalności. Zakład zajmuje się rehabilitacją zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym i umiarkowanym. 
– Aktualnie zatrudniamy 5 osób personelu i 17 osób niepełnosprawnych, ale jeszcze do końca roku zwiększymy tę liczbę o kolejne dwie – mówi dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej Małgorzata Kotyńska – Same środki na zatrudnienie pozyskiwane są z PEFRONu, czyli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Czym jednak zajmują się pracownicy ZAZu oprócz rehabilitacji? Ich głównym zajęciem jest działalność wytwórcza. W niezmiernie bogatej ofercie znaleźć można wyroby rękodzieła artystycznego. W zakładzie powstaje wszystko, co możecie sobie wymarzyć z filcu, wikliny, sklejki, wełny. Pracownicy ozdabiają metodą decoupage, czy sublimacji.
– Nasi podopieczni, mimo dużych problemów zdrowotnych, bardzo angażują się w wykonywaną pracę. Spod ich rąk wychodzą prawdziwe dzieła, a uznanie innych ludzi naprawdę motywuje do dalszej pracy. Tym bardziej, że środki pozyskane ze sprzedaży wykorzystujemy nie tylko na zakup materiałów do dalszego tworzenia, ale także na rehabilitację, zajęcia na basenie, czy też sprzęt niezbędny do ćwiczeń, poruszania się – tłumaczy dyrektor Kotyńska.

Z miesiąca na miesiąc rośnie grono odbiorców. Nic dziwnego, wszak we wspomnianej placówce powstają nie tylko artykuły związane ze świętami. Są to również czapki, szaliki, artykuły tworzone na szydełku, gadżety reklamowe, plakaty, zaproszenia, karty okolicznościowe, a także dekoracje sal i kościołów. W Zakładzie Aktywności Zawodowej zaopatrują się kwiaciarnie, osoby prywatne, ale i samorządy. Klientów wciąż jednak brakuje, a podopieczni ZAZu rwą się do pracy. 

Dlatego tym bardziej zapraszamy Was do zakupów i docenienia ciężkiej pracy wszystkich z Zakładu Aktywności Zawodowej. Ich piękne prace znajdziecie nie tylko w siedzibie placówki przy ul. Katowickiej 24E, ale też na stoisku w markecie Eurospar, a także na nowym rynku. 

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz