Czad usypia na zawsze. 59 osób zginęło w skutek zaczadzenia w tegorocznym sezonie grzewczym.

erawaMagazyn
fot. straz.gov.pl
komentarzy

Co roku w okresie grzewczym dochodzi w Polsce do kilku tysięcy zaczadzeń, w tym kilkudziesięciu ze skutkiem śmiertelnym. Te dane wskazują na ciągle niską świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą czad.

W obecnym sezonie grzewczym, czyli od września 2012 roku zginęło już w sumie 59 osób. W tym roku kalendarzowym zaczadzeniu uległo 5 osób, jednak poszkodowanych było więcej, bo aż 124 osoby. Statystyki w Polsce wciąż rosną.

Dlatego Straż Pożarna znów alarmuje, aby zwracać uwagę na bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. A my po raz kolejny przypominamy o zagrożeniach jakie niesie ze sobą czad i przyłączamy się do akcji „Nie! Dla czadu”. Na eRawa.pl pisaliśmy o objawach zatrucia i sposobach ratowania życia → więcej tutaj.

Warto pamiętać, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną czadusypia.pl, na której znajduje się więcej informacji, jak zapobiec zaczadzeniu.
O tym jak dochodzi do zatrucia i z jakiej przyczyny, informuje również Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, która udostępnia szereg materiałów poświęconych zaczadzeniu. My polecamy ten najbliższy życiu codziennemu (zobacz video).

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz