Cztery niewybuchy na terenie jednej budowy w Rawie Mazowieckiej. Taka amunicja może być wciąż niebezpieczna

erawaMiasto
komentarzy

Pirotechnicy z rawskiej komendy musieli reagować. W żadnym wypadku niewybuchów nie wolno dotykać ani przenosić.

Policja często powiadamiana jest o znalezieniu niebezpiecznych „pamiątek”  z czasów  I lub II Wojny Światowej. Na takie znaleziska trafiają często pracownicy budowlani. Tak było również i tym razem. Z terenu jednej budowy w Rawie Mazowieckiej od marca do chwili obecnej wpłynęły cztery zgłoszenia o odnalezieniu niewybuchów. Pracownicy budowlani podczas prac ziemnych wykopali  pociski artyleryjskie różnego kalibru z okresu II Wojny Światowej.
– W każdym przypadku funkcjonariusze zabezpieczają znaleziska do czasu przyjazdu wojskowego patrolu saperskiego, który przewozi niewybuch na poligon w celu zneutralizowania – mówi mł. asp. Agata Krawczyk.

Policjanci apelują, aby za każdym razem, gdy natkniecie się na taki przedmiot jak najszybciej alarmować odpowiednie służby, a jeżeli jest taka możliwość to miejsce, w którym został znaleziony niewybuch oznaczyć. Pamiętajcie, żeby nie dotykać takich znalezisk, a także nie przenosić ich w inne miejsca. Kategorycznie nie wolno podnosić, odkopywać, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz