„Czyny, za które ksiądz Sławomir Sasin został skazany nigdy nie powinny mieć miejsca”. Diecezja Łowicka w specjalnym oświadczeniu skomentowała wyrok w sprawie księdza ze Szczuk….

erawaPowiat
fot. Strona parafii.
komentarzy

Wczorajszy wyrok w sprawie skazanego proboszcza ze Szczuk nie pozostał bez komentarza ze strony kościelnych władz. W imieniu diecezji, specjalne oświadczenie, które pojawiło się na oficjalnej stronie kościelnej jednostki, przygotował rzecznik ks. Piotr Karpiński.

W krótkiej informacji czytamy, między innymi o ubolewaniu jakie płynie ze strony władz diecezji łowickiej, w związku z orzeczonym przez rawski sąd wyrokiem.
– Czyny, za które ksiądz Sławomir Sasin został skazany nigdy nie powinny mieć miejsca. Nigdy też nie znajdziemy odpowiednich słów, by wyrazić ubolewanie i zażenowanie spowodowane tą sytuacją. Nade wszystko przepraszamy i wyrażamy głębokie współczucie ofiarom działań księdza i wszystkim dotkniętym tą sprawą – pisze w sformułowanym komunikacie ksiądz Karpiński.

O wyroku skazanego księdza można przeczytać > tutaj.

Przedstawiciele diecezji przypominają również, iż ksiądz Sławomir S. od pracy duszpasterskiej został odsunięty natychmiast po pojawieniu się zarzutów. Z oświadczenia płynie również zapewnienie o stałej współpracy diecezjalnych władz z państwowymi organami prowadzącymi dochodzenie.

Całą treść wspomnianego komunikatu można przeczytać klikając tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz