Dachował autem w rowie. Miał 1,7 promila alkoholu

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który prowadził auto „na podwójnym gazie”. 35-letni mieszkaniec powiatu rawskiego kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. 

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem (24.05) w miejscowości Stara Wieś w powiecie rawskim. Świadek powiedział, że kierowca wysiadł z auta i prosił aby tylko nie dzwonić na policję, po czym chwiejnym krokiem zaczął się oddalać. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Policjanci będący na miejscu ustalili, że kierujący seatem jadąc z Białej Rawskiej w kierunku Przyłusk w Starej Wsi, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem.

Funkcjonariusze szybko odnaleźli kierowcę seata i przebadali alkomatem. Miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kierowca wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne.

Kierowco, bądź świadomy konsekwencji prawnych:

* Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.
* W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia.
* Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
* Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz