Dachowanie BMW w Studzianku (powiat rawski). Kierowca trafił do szpitala

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Policjanci ruchu drogowego z Rawy Mazowieckiej pracowali na miejscu wypadku w Studzianku na drodze ekspresowej S-8. W wypadku poszkodowana została jedna osoba. 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (22.08) o godzinie 14:00 na drodze S-8 w Studzianku. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 42-letni kierujący bmw, na prostym odcinku drogi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze i dachował w rowie. W chwili zdarzenia jezdnia była mokra po wcześniejszych obfitych opadach deszczu. Ranny kierowca bmw został przewieziony do szpitala. Dwaj pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Na drodze ekspresowej nie było utrudnień w ruchu.

– Apelujemy do kierowców o jazdę ostrożną, rozważną, zgodną z przepisami i dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że deszcz powoduje powstawanie na drodze warstwy wody, która zmniejsza tarcie, a więc przyczepność opon do nawierzchni. Jezdnia jest również pokryta pyłem, a czasem śladową ilością oleju i smarów, pochodzących z nieszczelnych instalacji samochodów. Zwłaszcza na początku opadów nieczystości znajdujące się na drodze mieszają się z deszczówką i tworzą cienką warstewkę śliskiego błota. Wtedy jezdnia ma najmniejszą przyczepność. Po chwili deszcz spłukuje nieczystości i przyczepność jezdni poprawia się. Jednak jeśli pada intensywnie i woda nie nadąża odpływać z jezdni, pod kołami tworzy się klin wodny, który powoduje, że opona w ogóle nie styka się z asfaltem. W takiej sytuacji samochodem w zasadzie nie da się kierować, nie mówiąc już o nagłym hamowaniu. Dlatego w czasie opadów należy zachować szczególną ostrożność – tłumaczy mł. asp. Agata Krawczyk rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. 

Źródło i foto: KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz