Do rawskiego szpitala trafił zapas pościeli. Niespodziewana pomoc przyszła z Hotelu Ossa

erawaPowiat
komentarzy

49 prześcieradeł, 365 poszew i 18 sztuk poszewek – właśnie taki transport odebrali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rawie Mazowieckiej z Hotelu Ossa i przewieźli do rawskiego Szpitala Św. Ducha. Zapas wzmocni wyposażenie placówki. 

Asortyment pościelowy – tak właściwie brzmi zapis w protokole przekazania, który został podpisany w miniony wtorek (5.05) w Hotelu Ossa. Szpital w Rawie Mazowieckiej na duże braki nie narzeka, jednak w czasie epidemii otrzymane zaopatrzenie z pewnością usprawni pracę jednostki. 
– Na brak pościeli tak naprawdę nie narzekamy, tym bardziej, że niedawno wspomogło nas Stowarzyszenie Bialski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Koło w Białej Rawskiej. Jednak gdy otrzymałam informację, że Hotel Ossa wymienia pościel i może nam ją przekazać, stwierdziłam, że żal byłoby nie skorzystać. Tym bardziej, że teraz w związku z koronawirusem rzadziej jest ta pościel zabierana do pralni, tym samym potrzeba więcej zmian – mówi dyrektor Szpitala Św. Ducha Małgorzata Leszczyńska. 

Aktualnie placówka dysponuje głównie pościelą 3-4-letnią leasingowaną jeszcze za czasów spółki AMG. Częste pranie spowodowało, że na posiadanym asortymencie widać już ślady zużycia. 
– Planujemy dokupić nową pościel, ale jest to chyba zadanie dopiero na przyszły rok – dodaje dyrektor Leszczyńska. 

Przetransportowaniem otrzymanej pościeli zajęli się ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rawie Mazowieckiej, którzy zaoferowali swoją pomoc. 

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz