Duża garść informacji od rawskich tenisistów. Wśród nich kadrowe powołania!

erawaSport
komentarzy

Polski Związek Tenisa Stołowego docenił sukcesy zawodników rawskiego klubu MLUKS „Dwójka” i objął szkoleniem centralnym jego 5 reprezentantów. Powołania do „szerokiej” Kadry Polski otrzymali: w kategorii juniorek i juniorów Wiktoria Wrzosek, Kuba Kwapiś i Marcel Błaszczyk. W kategorii młodzieżowców Eliza Brzęczek i Jakub Polański.

Warto przypomnieć, że zawodnicy MLUKS Dwójka w 2018 r. zdobyli w kategoriach młodzieżowych sześć złotych medali Mistrzostw Polski, złoty i srebrny medal w europejskim Turnieju Nadziei Olimpijskich oraz brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Europy. W punktacji PZTS  na 600 sklasyfikowanych klubów rawska Dwójka zajęła bardzo wysokie VII miejsce w kraju. W podobnej punktacji Ludowych Zespołów Sportowych rawianie uplasowali się na III miejscu.

OSTATNIE DONIESIENIA
W dniach 8-10 marca 2019 r. w Luboniu rozegrano III Grand Prix Polski Juniorek/ów w tenisie stołowym. Nasz rawski klub reprezentowała 3 tenisistów: Wiktoria Wrzosek, Marcel Błaszczyk oraz Kuba Kwapiś.

W pierwszej części turnieju odbyły się rozgrywki grupowe. Wiktoria pewnie wygrywała swoje mecze w grupie i tym samym zajęła 1 miejsce i awansowała do turnieju głównego tych zawodów. Pierwszy mecz w fazie pucharowej Wiktoria wygrała zdecydowanie, zaś w II rundzie musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki (SKARBEK Tarnowskie Góry) Klaudii Franaszczuk, która zwyciężyła 2-4. W turnieju pocieszenia nasza tenisistka walczyła w przedziale 25-32. Tam uległa w meczu 0-3 Natalii Szymczak (SKARBEK Tarnowskie Góry). W rozgrywkach w przedziale 21-24 Wiktoria zwyciężyła w swoim spotkaniu, lecz w kolejnym pojedynku doznała porażki z Aleksandrą Garb (KS GORCE Nowy Targ) 1-3. W ostatnim swoim meczu nasza zawodniczka zmierzyła się z Hołdą Karoliną (MKS EMDEK Bydgoszcz) i odniosła zwycięstwo 3-2. Ostatecznie tenisistka została sklasyfikowana na miejscu 19.

W turnieju Panów Kuba Kwapiś zwyciężył w swojej grupie i również awansował do najlepszej 32 tego turnieju. W I rundzie turnieju głównego nasz zawodnik wygrał swój pojedynek, lecz w II rundzie doznał on porażki 1-4 z Jakubem Witkowskim (KS AZS AWFIS Gdańsk). W turnieju pocieszenia rawski tenisista doznał porażki z Jakubem Miszkurką 2-3, ale później zwyciężył z Damianem Korczakiem 3-1, następnie uległ Jakubowi Chmielewskiemu 2-3 i na koniec swoich zmagań w tym turnieju zmierzył się z Patrykiem Bieleckim (KS HEKSA Niedrzwica Duża) i zwyciężył w całym spotkaniu 3-1. Ostatecznie zawodnik MLUKS „Dwójka” uplasował się na 19 miejscu.

Ostatni z całej trójki, Marcel Błaszczyk w swojej grupie uplasował się na 3 pozycji i nie awansował do turnieju głównego tych zawodów. W turnieju pocieszenia w przedziale 41-48 zmierzył się z Mateuszem Rutkowskim (KS DEKORGLASS Działdowo). Górą z tego pojedynku wyszedł przeciwnik, który zwyciężył Marcela 0-3.

Również 10 marca w Gorzkowicach odbył się turniej w najmłodszej kategorii wiekowej w ramach III WTK Żaczek/ów. W tym turnieju nasz klub reprezentowało 5 tenisistów: Wiktoria Kocik, Julia Bartoszek, Patryk Gierach, Natan Błaszczyk oraz Adaś Kwapiś.

W kategorii dziewczynek 2 lokatę zajęła Julia Bartoszek, która dopiero w finale tego turnieju uległa Kindze Mikulskiej z klubu MUKS Włókniarz Pabianice. Tuż poza podium uplasowała się Wiktoria Kocik.

W turnieju chłopców najlepiej zaprezentował się Natan Błaszczyk, który stanął na najniższym stopniu podium. 5 miejsce w tym turnieju zajął Adaś Kwapiś a ostatni z naszych tenisistów, Patryk uplasował się na 8 pozycji.

To nie koniec zmagań rawskich tenisistów. Już w najbliższy weekend kolejne turniejowe zmagania dla zawodników. Wiktoria Wrzosek oraz Marcel Błaszczyk wezmą udział w III Grand Prix Polski Kadetek/ów w tenisie stołowym, które odbędzie się w Białymstoku, zaś tydzień później w turnieju ogólnopolskim wystartują nasi Młodzieżowcy: Paulina Stachecka, Katarzyna Gierach, Eliza Brzęczek, Kuba Gierach oraz Kuba Polański, którzy w dniach 28-31 marca wezmą udział w 31. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (U-21), te zostaną rozegrane w Krośnie.

Już dziś życzymy jak najlepszego występu w tych turniejach.