Dziewiąta majówka w Wilkowicach. Różana wieś zaprasza do siebie w najbliższą niedzielę (18.05) na muzyczną, ludową ucztę…

erawaPowiat
komentarzy

Tegoroczna majówka (18.05) w Wilkowicach będzie już dziewiątym spotkaniem zespołów i kapel ludowych, które tradycyjnie będą zachęcać do pokochania folkloru. W różanej wsi tego dnia z pewnością nie zabraknie muzyki, na odwiedzających będzie czekał również jarmark ludowy i miasteczko zabaw dla najmłodszych.

wilkowice-1W poprzednich latach we wsi folklorem malowanej nigdy nie narzekano na frekwencję. Organizatorzy tegorocznej imprezy również liczą, że tradycyjne ludowe dźwięki przyciągną nie tylko mieszkańców, ale i przyjezdnych gości.
– Co roku staramy się, żeby majówce towarzyszył inny temat przewodni, inspiracją dla tegorocznej imprezy jest muzyka Stanisława Klejnasa, ludowego skrzypka pochodzącego z Raducza – mówi Małgorzata Dudek z Gminnego Zespołu do spraw Oświaty, Kultury i Sportu w Rawie Mazowieckiej.

Imprezie, którą serwis eRawa.pl objął patronatem, towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła oraz miasteczko zabaw dla dzieci. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na plakacie obok. Polecamy!

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz