Rawski Koncert Sztuki

erawaBez kategorii
Zapraszamy na „Wieczór żeglarsko poetycki” z Toporami. 
 
Tym razem tematem spotkania będą pieśni i piosenki żeglarskie, wodą i wiatrem pisane oraz ballady rosyjskie i piosenki poetyckie. 
 
Muzycznie wieczór rozpocznie doskonale znany rawianom Tomasz „Grom” Paciorek, żeglarz, szantymen, członek Stowarzyszenia Topory. A później czekać nas będzie muzyczna gwiazda: duet Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego, którzy uraczą nas poezją mórz, niezwykłą interakcją i romantyzmem rosyjskich ballad.
Swoją historią pt. „Opowieść repatrianta” podzieli się natomiast Aleksiej Stokowski, Polak z dziada pradziada, od trzech miesięcy obywatel Polski i mieszkaniec Rawy Mazowieckiej, który przedstawi niezwykłą historię swojej rodziny. Opowie też o życiu w krajach Azji Środkowej oraz dlaczego warto było starać się o powrót do ojczyzny przodków.

Tego wieczora nie zabraknie też dobrej fotografii. Swoją kolekcję przedstawi zaprzyjaźniona z Toporami Anna Kraćkowska, dziennikarka i fotograf.

Na spotkanie zapraszamy do Centrum Aktywności Kulturalnej w Boguszycach, tuż pod Rawą Mazowiecką na godzinę 18:00. Koncerty, prelekcja oraz wystawa zdjęć są całkowicie bezpłatne. 

Rawski Koncert Sztuki jest finansowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2020 rok „Łódzkie na plus”.

Więcej znajdziecie –> tutaj

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz