Przed nami kolejny Rawski Koncert Sztuki. Liczba miejsc ograniczona!

erawaKultura
komentarzy
Drugi Rawski Koncert Sztuki już w przyszłym tygodniu (23.10) o godzinie 18:00. Przed nami wspaniałe spotkanie z różnymi mało znanymi nurtami. 
 
Wraz ze Stowarzyszeniem Topory zapraszamy Was na kolejną odsłonę wydarzenia w ramach Rawskich Koncertów Sztuki. I choć spotkanie dopiero za tydzień, z uwagi na trudną sytuację w kraju oraz nowe obostrzenia, liczba bezpłatnych zaproszeń jest ograniczona. Zapisy ruszają dziś od godziny 18:00!
 
Każde z zapowiadanych pięciu spotkań zapowiada się niezwykle interesująco.  
– Kiedyś byłam w Łodzi, gdzie można było wysłuchać śpiewanek i tak sobie pomyślałam, że dobrze by było coś takiego stworzyć w Rawie. Zaczęło się od zeszłorocznej Rawskiej Krainy Łagodności, która odbywała się w Rawie na Miłej. A teraz z nowym tytułem wydarzenia jesteśmy w Boguszycach, gdzie mam nadzieję pozostanie ten sam klimat. Na wszystkie spotkaniach chcemy zaprezentować talenty mało znane i nurty muzyczne mniej popularne – mówi pomysłodawczyni Rawskiej Krainy Sztuki Urszula Jankowska. 
 
Pod koniec września, w Centrum Aktywności Kulturalnej w Boguszycach mieliśmy okazję wziąć udział w wieczorze pamięci Jacka Kaczmarskiego i wysłuchać dwóch koncertów w wykonaniu: Trio Łódzko-Chojnowskiego oraz Artura Kaczorka. Tym razem tematem spotkania będą pieśni i piosenki żeglarskie, wodą i wiatrem pisane oraz ballady rosyjskie i piosenki poetyckie. 
 
Muzycznie wieczór rozpocznie doskonale znany rawianom Tomasz „Grom” Paciorek, żeglarz, szantymen, członek Stowarzyszenia Topory. A później czekać nas będzie muzyczna gwiazda: duet Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego, którzy uraczą nas poezją mórz, niezwykłą interakcją i romantyzmem rosyjskich ballad.

Swoją historią pt. „Opowieść repatrianta” podzieli się natomiast Aleksiej Stokowski, Polak z dziada pradziada, od trzech miesięcy obywatel Polski i mieszkaniec Rawy Mazowieckiej, który przedstawi niezwykłą historię swojej rodziny. Opowie też o życiu w krajach Azji Środkowej oraz dlaczego warto było starać się o powrót do ojczyzny przodków.

Tego wieczora nie zabraknie też dobrej fotografii. Swoją kolekcję przedstawi zaprzyjaźniona z Toporami Anna Kraćkowska, dziennikarka i fotograf.

Jednak toporowe wydarzenie musi się zmierzyć z ograniczeniami. I tak, zgodnie z nimi w spotkaniu udział może wziąć ograniczona liczba osób. Pierwszeństwo będą mieli ci, którzy pierwsi wyślą maila zgłoszeniowego na adres [email protected]. Stowarzyszenie przyjmuje je od piątku (16.10) po godzinie 18:00. Każdy otrzyma maila zwrotnego z potwierdzeniem zaproszenia.

Mail powinien być zatytułowany „Wieczór żeglarsko poetycki”, a w treści prosimy podać imię i nazwisko. Jeden mail może zgłosić maksymalnie trzy osoby. Aby każdy miał równe szanse i ta wiadomość mogła dojść do wszystkich zainteresowanych MAILE PRZYSŁANE PRZED 18:00 16 PAŹDZIERNIKA NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ.
Prosimy o wyrozumiałość w tych trudnych czasach.

Na spotkanie zapraszamy do Centrum Aktywności Kulturalnej w Boguszycach, tuż pod Rawą Mazowiecką na godzinę 18:00. Koncerty, prelekcja oraz wystawa zdjęć są całkowicie bezpłatne. 

Rawski Koncert Sztuki jest finansowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2020 rok „Łódzkie na plus”.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz