Filip Łobodzińskim gościł w Rawie Mazowieckiej. To już 13 spotkanie rawskiego Dyskusyjnego Klubu Książki

erawaKultura
komentarzy

Niesamowity gość zawitał do rawskiego klubu książki. Na kolejne spotkania zapraszamy już w przyszłym roku. 

Szczęśliwa okazała się być trzynastka dla Dyskusyjnego Klubu Książki z Rawy Mazowieckiej. Podczas trzynastego spotkania autorskiego (11.12) gościł u nich iberysta, muzyk i tłumacz z angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, katalońskiego, portugalskiego oraz ladino – Filip Łobodziński.
– Nasz gość tłumaczy prozę, poezję, piosenki, także filmowe. Jest laureatem Nagrody Instytutu Cervantesa w Warszawie w 2005 roku za najlepszy przekład literacki, nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2019. Przez lata pracował jako dziennikarz – TVP, Polsat News, Inforadio, „Non Stop”, „Rock’n’Roll”, „Machina”, „MAX”, „Newsweek”, obecnie współprowadzi program telewizyjny „Xięgarnia”. Na stałe pracuje w NIK. Współzałożyciel Zespołu Reprezentacyjnego od 1983 z którym wydał sześć płyt oraz projektu dylan.pl specjalizującego się w wykonywaniu jego przekładów piosenek Boba Dylana – mówi koordynator rawskiego DKK Zbigniew Pacho.

Jak się okazało, nie była to pierwsza wizyta Filipa Łobodzińskiego w Rawie. Jako młody chłopak na stadionie naszej Mazovii zdobył swojego pierwszego gola, zaś wiele lat później, jako wolontariusz na rzecz bezdomnych zwierząt pomagał w odłowieniu i sterylizacji bezdomnych kotów z rawskiego młyna.

Trzecia wizyta to spotkanie literacko-muzyczne, z pasjonującymi opowieściami o Dylanie oraz o pracy tłumacza. Clou spotkania był niewątpliwie dwukrotny występ gościa, przy akompaniamencie gitary zaśpiewał piosenki swoich ulubionych twórców.

Na spotkaniu można było zakupić płyty oraz książki, które powstały przy udziale lub współudziale naszego gościa. A autograf Filipa Łobodzińskiego z pewnością na długo będzie przypominał to wspaniałe spotkanie.
– Dziękujemy bardzo Panu Filipowi Łobodzińskiemu za przyjęcie zaproszenia od rawskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, zaś Instytutowi Książki oraz Kindze Siekierskiej z Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi za wsparcie merytoryczne jak i finansowe spotkania. Podziękowania należą się również Pani Lidii Podwysockiej i Panu Wojciechowi Szymańskiemu z rawskiego Społecznego Ogniska Muzycznego za pomoc w nagłośnieniu występu artysty. I na koniec, special thanks dla Marcina Strutyńskiego oraz firmy EasyArt za super plakaty – podsumowuje Zbigniew Pacho.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. DKK Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz