Finał Rajdowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cielądzu. Kierowcy uważajcie na utrudnienia…

erawaMagazyn
fot. Tomasz Płoszaj / na zdjęciu załoga Damian Byczkowski/Jakub Przedbora
komentarzy

Gminy Rawa Mazowiecka i Cielądz w najbliższą sobotę, 17 października będą gościć wielki finał Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego. Tego dnia Automobilklub Tomaszowski organizuje Soltrade Premio 1. Rajd Cielądza. Będzie to okazja, aby z bliska zobaczyć wyczynowe samochody i kunszt kierowców rajdowych, których zjawi się blisko 40.

W trakcie imprezy będzie można podziwiać przejazdy takich aut jak Mitsubishi Lancer Evo (ok. 300 KM) czy Honda Civic Type-R (ok. 230 KM). Nie zabraknie aut z najnowszą technologią w postaci Fordów Fiesta grupy R2, a także tych starszych, jak choćby poczciwy Fiat Cinquecento – oczywiście w wersji rajdowej. Bazę imprezy stanowi malownicza Spała koło Tomaszowa Mazowieckiego. W tamtejszej Karczmie Spalskiej odbędzie się start i uroczyste zakończenie. Oprócz lokalnych ekip z województwa łódzkiego, przyjadą również rajdowcy z całej Polski (nawet z Mazur czy Podkarpacia).

Rywalizacja sportowa odbędzie się na dystansie 42 kilometrów. Na nie składają się tymczasowo (od ok. 09:30 do ok. 16:00) wyłączone z ruchu 7-kilometrowe odcinki specjalne na drogach publicznych. Uczestnicy rajdu trzykrotnie pokonają OS-y z Matyldowa do Sanogoszcza (przez Bogusławki Duże/Małe, Świnice i Ossowice) oraz z Parolic do Wylezinka (przez Małą Wieś, Sierzchowy i Gortatowice). Między poszczególnymi pętlami załogi będą zjeżdżać do parku serwisowego ustawionego na boisku w Cielądzu. Mapy odcinków z najciekawszymi punktami (z danymi GPS) można znaleźć na stronie rajdyspalskie.pl w dziale Trasa lub Kibice.

Rajd samochodowy to oprócz pasjonującej rywalizacji sportowych samochodów również promocja regionu. To także zwrócenie uwagi, że szybką jazdę samochodem można uprawiać legalnie. Zresztą im więcej osób trenuje jazdę sportową, tym więcej mamy dobrych kierowców na drogach, którzy potrafią opanować auto w ekstremalnej sytuacji. Z myślą o takich osobach równolegle zostanie rozegrana Super Konkursowa Jazda Samochodem. Na tych samych odcinkach, ale skróconych do 3 kilometrów od startu swoich sił spróbują także hobbyści rajdów bez licencji sportu samochodowego. Muszą jednak posiadać samochód wyposażony m. in. w klatkę bezpieczeństwa, a to coraz popularniejsze wśród fanów tego sportu.

HARMONOGORAM CZASOWY SOLTRADE PREMIO 1. RAJDU CIELĄDZA
Sobota, 17 października
OS1 – Matyldów – 7,00 km (09:48)
OS2 – Sierzchowy – 7,00 km (10:06)
OS3 – Matyldów 2 – 7,00 km (11:34)
OS4 – Sierzchowy 2 – 7,00 km (11:52)
OS5 – Matyldów 3 – 7,00 km (13:15)
OS6 – Sierzchowy 3 – 7,00 km (13:33)

Źródło: autosport-lodz.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz