Gdzie tkwi fenomen „muzycznych prezentów” w Rawie? Bilety na koncerty zespołu VOX wyprzedały się zaledwie w trzy godziny. Grupa zagra z okazji Dnia Kobiet…

erawaKultura
fot. grupavox.pl
komentarzy

W trzy godzinny wyprzedały się bilety na tegoroczny koncert zorganizowany z okazji Dnia Kobiet w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Muzyczne prezenty rozchodzą się jak świeże bułeczki, niezależnie od okoliczności. Wystarczy przypomnieć sobie chociażby ostatni koncert świąteczny, gdzie występ Grzegorza Turnaua, na czterech koncertach, obejrzało ponad 1300 osób. Bilety z kasy MDK’u również znikały w oszałamiającym tempie…

Nie byłoby takiej frekwencji, gdyby nie dwa aspekty sprawy. Po pierwsze – cena, 10 złotych za koncert to kwota, na którą może pozwozić sobie każdy. Po drugie – nazwisko, tu nikt nie ukrywa, że znana gwiazda potrafi zapełnić widowiskową salę MDK’u nawet czterokrotnie. W przypadku koncertów grupy VOX, zaplanowanych na tegoroczny Dzień Kobiet, bilety rozeszły się zaledwie w nieco ponad trzy godziny.
– Pamiętam jak parę lat temu zaczynaliśmy z tymi koncertami, to na jeden koncert nie było pełnej sali. Teraz na ostatnie Boże Narodzenie zrobiliśmy już cztery pełne koncerty – tłumaczy dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej, Grzegorz Klimczak.

Łącznie do dyspozycji na trzech koncertach będzie blisko 1000 miejsc. Jak się jednak okazuje, nie wszystkie bilety są dostępne w ogólnej sprzedaży. Część wejściówek jest rezerwowana dla pracowników Urzędu Miasta oraz pracowników miejskich jednostek, np. szkół, czy przedszkoli. Na wspomniane koncerty w ten sposób, w przedsprzedaży, zarezerwowano ponad 600 biletów.
– To są łącznie dwa koncerty. Pracownicy jednostek miejskich składają swoje zamówienia i oni te bilety mają, oczywiście odpłatnie, tak jak wszyscy. Trzeba pamiętać, że ci pracownicy są również mieszkańcami miasta – dodaje dyrektor Klimczak.

Aby tego typu koncerty można było organizować, potrzeba oczywiście także finansowego wsparcia ratusza. Koszt jednego występu grupy VOX to około 12 tysięcy złotych. Przy trzech koncertach, organizator może oczywiście liczyć na zniżkę. Z prostej rachuby wynika jednak, że za sam zarobek z biletów, MDK może opłacić co najwyżej jeden występ muzyków.

Co Wy sądzicie o tego typu muzycznych wydarzeniach? Chętnie bierzecie w nich udział i czy oby na pewno zawsze udaje się zakupić bilet? Zapraszamy do komentowania…

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz