Granat przy placu zabaw w Rawie Mazowieckiej. Znaleziskiem zajęła się policja i saperzy

erawaMiasto
komentarzy

Granat moździerzowy najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej został znaleziony pomiędzy blokami na ulicy Batorego w Rawie Mazowieckiej. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

fot. KPP Rawa Mazowiecka

Odkrycia dokonano w miniony poniedziałek (28.06). To właśnie wtedy rawscy policjanci zostali zaalarmowani o wystającym z ziemi pocisku na jednym z osiedli w Rawie Mazowieckiej.
– Najprawdopodobniej ostatnie ulewne deszcze spowodowały wypłukanie ziemi, dlatego też niewybuch stał się widoczny dla przechodniów – relacjonuje mł. asp. Agata Krawczyk, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam okazało się, że pocisk znajdował się przy jednym z bloków przy ulicy Batorego, w miejscu gdzie rodzice z dziećmi chodzą na plac zabaw. Wstępne ustalenia wykazały, że niebezpieczne znalezisko to granat moździerzowy 81 mm pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Funkcjonariusze rawskiej policji zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów, którzy usunęli niewybuch.

Policjanci przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Ich wydobywanie lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji i pod żadnym pozorem nie dotykać niebezpiecznego znaleziska.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz