I Wy dajcie się wkręcić. Rawa jako jedno z sześciu miast w Polsce będzie grać w grę, której fabuła rozegra się na ulicach miasta…

erawaKultura
komentarzy

Dzięki działaniom rawskiego ambasadora akcji „Młodzież w działaniu”, Rawa Mazowiecka weźmie udział w miejskiej grze „Wkręć się w obywatelstwo”. Gra rozegra się w najbliższą sobotę (18.05) na ulicach miasta. Organizatorzy wciąż czekają na zgłoszenia.

fot. Rawa jest jednym z 6 miast w Polsce, które weźmie udział w projekcie

Projekt, w którym uczestniczy nasze miasto objął tylko sześć miast w Polsce: Zgierz, Rypin, Żywiec, Rzeszów, Sieradz, Warszawę i właśnie Rawę Mazowiecką. Cała akcja jest firmowana przez międzynarodowe organizacje młodzieżowe i objęta jest patronatem ministerialnym. Rawska edycja miejskiej gry ma odbywać się w plenerze, a uczestnicy wykonując poszczególne zadania, będą mieć okazję przyjrzeć się z bliska miastu.
– Celem gry jest poznanie swojego miasta między innymi przez odnalezienie i odwiedzenie różnych instytucji, często mniej znanych, albo zamkniętych dla odwiedzających. Gracze poznając współmieszkańców przede wszystkim mają się dobrze bawić – mówi Hubert Jankowski, jeden z organizatorów rawskiej edycji gry „Wkręć się w obywatelstwo”.

Aby wziąć udział w zabawie należy koniecznie spełnić kilka warunków. Przede wszystkim trzeba zarejestrować się on-line, zebrać drużynę 3-5 osobową w wieku 15-30 lat, zapoznać się z regulaminem projektu oraz stworzyć nazwę zespołu, która będzie nawiązywała do hasła „jEsTeM aktywny” lub „wkręć się w obywatelstwo”. Ważne jest, by choć jeden z członków drużyny miał ukończone 18 lat. Zwycięski zespół wyjedzie na koszt organizatora do Warszawy, gdzie zmierzy się z innymi drużynami.

Rawska edycja plenerowej gry „Wkręć się w obywatelstwo” rozpocznie się w sobotę 18 maja o godzinie 11:00 w Miejskim Domu Kultury. Do zabawy zapraszają organizatorzy, czyli Damian Piekut, ambasador akcji „Młodzież w działaniu” oraz Stowarzyszenie „Topory”.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz