„Interaktywny Roku 2013” już w rękach rawskich strażaków. Statuetkę osobiście odebrał szef formacji, komendant Sławomir Warston…

erawaMagazyn
komentarzy

„Interaktywny Roku 2013” już w rękach rawskich strażaków. W miniony piątek w Cafe Młynek w Rawie Mazowieckiej odbyło się spotkanie, na którym wręczyliśmy nasze autorskie wyróżnienie. Strażaków z powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Rawie reprezentował komendant, brygadier Sławomir Warston oraz rzecznik prasowy formacji, brygadier Marcin Szymański.

fot. Statuetka "Interaktywny Roku 2013" znajdzie swoje miejsce w strażnicy przy ulicy Przemysłowej.

fot. Statuetka „Interaktywny Roku 2013” znajdzie swoje miejsce w strażnicy przy ulicy Przemysłowej.

Nic dwa razy się nie zdarza… tak mogłoby się wydawać, w przypadku serwisu eRawa.pl okazja do świętowania pierwszych urodzin poniekąd powtórzyła się. Internetowa inicjatywa kończy właśnie pierwszy rok swojej działalności, po reaktywacji, która miała miejsce w grudniu 2012 roku. Okrągły rok działania to doskonała okazja do tego, by zostawić po nim nie tylko wirtualny ślad. Pomysłem było autorskie wyróżnienie – „Interaktywny Roku” (o idei pisaliśmy tu).

Fizyczny atrybut wyróżnienia, a więc specjalna statuetka, trafiła w ręce rawskich strażaków.
– Cieszymy się, że współpraca między naszą formacją a serwisem się układa. Liczymy, że w przyszłości będzie jeszcze więcej materiałów pokazujących naszą pracę od kuchni, a nie tylko tych relacjonujących nasze działania. W końcu prawie każdy wyjazd strażaków niestety związany jest z jakąś tragedią – tłumaczył podczas odbierania tytułu komendant rawskiej straży, Sławomir Warston.

Komendant wspominał również, że w minionym roku nie brakowało materiałów, które zapadły w jego pamięci. Strażacy opowiadający o świętach spędzanych w strażnicy, to tylko jeden z wyjątkowych przykładów (zobacz tutaj).

Podczas spotkania nie zabrakło również podsumowania roku działalności serwisu oraz kilku słów na temat planów na najbliższe 365 dni. Te szczególnie interesują rawskich internautów, na co dzień odwiedzających stronę.
– Planujemy kilka nowych funkcjonalności, w tym chociażby wprowadzenie stałych programów video, czy kompleksowych transmisji obrad lokalnej Rady Miasta. Myślimy także o uruchomieniu serwisu SMS, który służyłby do szybkiego kontaktu z naszymi odbiorcami. Nie wszyscy posiadamy jeszcze smartphone’y, wyposażone w stały dostęp do sieci. Taka forma powiadamiania mogłaby być dobrym sposobem informowania mieszkańców, chociażby o ciekawych, kulturalnych wydarzeniach – zapowiada Monika Budzińska, redaktor naczelna serwisu eRawa.pl.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz