Jechał 131 km/h w obszarze zabudowanym. Dostał mandat i stracił prawo jazdy

erawaPowiat, Sadkowice
fot. Zdjęcie poglądowe
komentarzy

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli mężczyznę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 81 km/h. Funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 2500 złotych. Dodatkowo mężczyzna stracił swoje uprawnienia.

Do wykroczenia doszło w minioną środę (2.02) w Turobowicach w gminie Sadkowice. To właśnie tam policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą auris.

Mężczyzna w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 131 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość aż o 81 km/h. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Dodatkowo 21-latek stracił uprawnienia do kierowania samochodem na 3 miesiące.
– Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na przekroczeniu prędkości. Apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż tylko pieniądze –  tłumaczy mł. asp. Agata Krawczyk, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.
Źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz