Jechał bez uprawnień, pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję. Rawianinowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności

erawaMiasto
komentarzy

Za kumulację popełnionych wykroczeń i przestępstwa jednego dnia, wkrótce odpowie przed sądem 21-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej. Mężczyzna jednego dnia został zatrzymany dwa razy do kontroli.

Do pierwszego zatrzymania bmw doszło w minioną środę (23.02) po godzinie 17:00 w Rawie Mazowieckiej. Kierujący mężczyzna był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z nowelizacja przepisów funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, a samochód przekazali jednemu z pasażerów, który posiadał uprawnienia.

Po około 2 godzinach dyżurny rawskiej komendy wysłał ten sam patrol ruchu drogowego na zdarzenie drogowe, do którego doszło na ulicy Mszczonowskiej. Na miejscu okazało się, że kolizję spowodował ten sam kierowca, który wcześniej był kontrolowany przez patrol. 21-letni kierujący bmw podczas manewru wyprzedzania forda nie zapanował nad pojazdem i doprowadził do zderzenia się samochodów. Oprócz braku uprawnień, co było już wiadome z poprzedniej kontroli, kierujący bmw miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Na miejscu pasażera siedział ten mężczyzna, któremu był przekazany samochód w poprzedniej kontroli. Pasażer otrzymał mandat za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień i znajdującej się w stanie po użyciu alkoholu. Na kierowcę bmw policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyzna ten odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w stanie nietrzeźwości oraz za kierowanie bez uprawnień. 21-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz