Jechał ponad 100 km/h na 50-tce. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące

erawaBiała Rawska, Powiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Szybką i nieodpowiedzialną jazdę 52-letniego kierującego dacią przerwali policjanci ruchu drogowego z rawskiej komendy. Za swoje niebezpieczne zachowanie kierujący utracił prawo jazdy na trzy miesiące. To nie jedyna dotkliwa kara.

Dziś (18.07) wczesnym rankiem policjanci ogniwa ruchu drogowego rawskiej komendy zatrzymali w Białej Rawskiej na ulicy Wiejskiej do kontroli drogowej kierującego dacią, który poruszał się z nadmierną prędkością. Na drodze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h 52-latek jechał z prędkością 118 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał również mandat karny 1500 złotych i 10 punktów karnych. Podczas kontroli okazało się, że auto nie posiada aktualnych badań technicznych, w związku z tym funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu.
– Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego jak również innych użytkowników drogi. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy kto za mocno trzyma nogę na gazie musi liczyć się z konsekwencjami – informuje mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz