Jechał traktorem po piwo. Traktorzysta na podwójnym gazie zatrzymany przez policję

erawaPowiat, Sadkowice
komentarzy

Rawska drogówka zatrzymała do kontroli ciągnik rolniczy, którego kierujący jechał na podwójnym gazie. Okazało się także, że 41-letni mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje postępowanie teraz odpowie przed sądem.

Do zatrzymania doszło w miniony wtorek (9.03) przed południem w miejscowości Kaleń (gm. Sadkowice). Mundurowi z rawskiej drogówki zauważyli na skrzyżowaniu kierującego ciągnikiem rolniczym ursus, którego zachowanie wydawało się podejrzane.

fot. KPP Rawa Mazowiecka

– Kierowca na widok radiowozu był wyraźnie zdenerwowany. Policjanci natychmiast zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że jest pijany i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – relacjonuje sierż. sztab. Agata Krawczyk.

W toku postępowania funkcjonariusze ustalili, że nigdy nie zdał egzaminu na prawo jazdy. 41-latek miał promil alkoholu w organizmie i jak stwierdził, jechał do sklepu po piwo. Tym razem traktor odjechał na lawecie, a kierowca odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz