Jechali na „podwójnym gazie”. Policja zatrzymała dwóch rowerzystów i jednego kierowcę

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Jednodniowa akcja – 13 mandatów, 13 pouczeń i jeden wniosek do sądu. Tak zakończyły się działania rawskiej drogówki. 

Policjanci z Rawy Mazowieckiej przeprowadzili akcję „NURD” w minioną środę (17.03). Tego dnia mundurowi szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane wobec pieszych. 

Warto przypomnieć, że właśnie oni są grupą niechronionych uczestników ruchu drogowego, najbardziej zagrożoną wypadkami. Znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego ma miejsce na przejściach dla nich przeznaczonych, a przecież w swej istocie przejścia dla pieszych powinny gwarantować im bezpieczne przekroczenie jezdni.

Dlatego też w ramach realizowanych działań, funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec  pieszych, w tym również przekraczanie dopuszczalnej prędkości w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Akcja ,,NURD” to również jednoślady. Kierujący nimi muszą pamiętać, że chodnik to miejsce do poruszania się dla pieszych. W ubiegłą środę dwóch rowerzystów o tym zapomniało, a przy okazji okazało się, że kierują pod wpływem alkoholu.

34-letniego mieszkańca Rawy mundurowi zauważyli jadącego wężykiem, po chodniku przy ulicy Mszczonowskiej. Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugiego mężczyznę policjanci zatrzymali do kontroli na ulicy Targowej. 58-latek, mieszkaniec powiatu rawskiego, kierował rowerem mając pół promila alkoholu w organizmie. Obaj panowie otrzymali mandaty.

Gorzej zakończyła się jazda 61-latka kierującego peugeotem w Białej Rawskiej. Mieszkaniec gminy zakończył swoją podróż z wynikiem ponad 1,5 promila. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód zholowali. Kierowcy peugeota grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Całą akcję policjanci zakończyli 13 mandatami, 13 pouczeniami oraz sporządzeniem jednego wniosku do sądu.

Na bezpieczeństwo na drodze, ma wpływ wzajemne traktowanie się po partnersku. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy użytkownikami dróg i chcielibyśmy szczęśliwie dotrzeć do celu, bez względu na to, czy idziemy pieszo, czy poruszamy się samochodem, czy jednośladem. Dzięki rozwadze zmniejszamy ryzyko wypadku.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz