Jubileusz pełen szyku. Rawskie Towarzystwo Muzyczne uczciło 20-lecie swojego istnienia…

erawaKultura
komentarzy

Już 20 lat w Rawie Mazowieckiej istnieje Towarzystwo Muzyczne, które jako zadanie przyjęło dbanie o kulturę i szerzenie muzykalności wśród rawian. W ubiegły weekend organizacja obchodziła swoje urodziny prezentując bogaty artystyczny dorobek.

– Chciałabym, żeby ten koncert sprawił nam dużo radości, ale także, by pokazał nam jak ważne są pewne działania, inicjatywa i wytrwałość w jej realizowaniu. Często nie wyciągamy wniosków z naszych doświadczeń. Dziś będzie szansa zobaczenia, że coś się zaczęło, dokonało i dalej istnieje. Jesteśmy w środku tego procesu – tymi słowami uroczystość rozpoczęła Mira Jankowska, dziennikarka radia Puls.

I rzeczywiście, impreza opierała się na wspomnieniach poprzednich prezesów Towarzystwa Muzycznego, ale i uczniów, którzy prezentowali nabyte w nim umiejętności. Publiczność zebrana w Miejskim Domu Kultury nie zobaczyła jednak kolejnego wydarzenia zorganizowanego, jakby przypadkiem. Jubileusz przepełniony był dobrym smakiem. Odrobina historii przeplatana miłymi dla ucha utworami w wykonaniu uczniów, a później występ Elżbiety Dedek, gwiazdy światowej sceny, dopełnił całość. Całość, która była dokładnie zaplanowana i nastawiona przede wszystkim na pozostawienie miłego wrażenia, nie zaś zaprezentowanie wszystkiego co mamy w zanadrzu.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz