Kamil Bednarek w Rawie na 100 lat Łódzkiego! Mixer Regionalny już w najbliższą sobotę (7.09)

erawaKultura
komentarzy

Największa impreza promująca region łódzki już wkrótce na zamku w Rawie Mazowieckiej. To wspaniała okazja do świętowania stulecia naszego województwa. W programie moc atrakcji: od koncertów gwiazd i lokalnych wykonawców, przez liczną strefę wystawienniczą, strefę dla dzieci i … okazały, urodzinowy tort!

Scena Mixera od godziny 16:00

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Kamil Bednarek. Zagrają też znakomici artyści z The Klenczon Experience, którym bliski jest repertuar Czerwonych Gitar i Trzech Koron ze względu na osobę kompozytora, wokalisty i gitarzysty Krzysztofa Klenczona.

Koncerty gwiazd poprzedzą występy mieszkańców Rawy i powiatu. Dzieci ze Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych z gminy Rawa Mazowiecka wystawią teatrzyk „U nos w Boguszycach”, potem scenę opanują „Wesołe Nutki” i młodzież ze Społecznego Ogniska Muzycznego. Specjalnie na urodziny województwa przygotowali prawdziwe Rawa Talent Show. Natomiast w muzyczny klimat lat 60-tych wprowadzi publiczność zespół Qumple. Od godz. 16:00 na scenie Mixera dużo będzie się działo.

Strefa wystawiennicza – strefa atrakcji dla rodzin już od południa

Kilkudziesięciu wystawców z całego województwa będzie zapraszało gości Mixera na swoje stoiska. Zapowiada się barwnie i aktywnie. Miasto Rawa zaproponuje pokazy historyczne i zabawę z Bracią Herbową Ziemi Rawskiej, warsztaty plastyczne, ceramiczne i archeologiczne.

Pokażemy również rawską wycinankę i zdradzimy tajniki gry na harmonii trzyrzędowej. Wciągniemy Was w planszówki i inne gry, zachęcimy także do skorzystania z oferty sportowo-rekreacyjnej miasta. Chętni będą mogli też wspiąć się na sam szczyt zamkowej baszty i wybić pamiątkową monetę. Ponadto dla wszystkich wystawców i gości wystąpi orkiestra OSP Rawa Mazowiecka.

Poza tym, w Strefie Funduszy Europejskich dla całych rodzin przygotowana zostanie moc atrakcji. Na przykład samemu będzie można przetestować nowe technologie, korzystając z drukarki 3D, konsoli, zanurzając się w świat VR. Pokażemy także na czym polega realizowany projekt rewitalizacji Rawy. A to zaledwie część propozycji.

Zaproście znajomych i spotkajmy się 7 września na rawskim zamku już w południe.

Organizatorem Mixera Regionalnego jest Województwo Łódzkie, partnerem wydarzenia – Miasto Rawa Mazowiecka.

Więcej o imprezie znajdziecie na mixer.lodzkie.pl.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz