Karol Jarosiński zwycięzcą konkursu „Ośmiu wspaniałych”. Rawianin będzie reprezentował miasto na ogólnopolskim etapie w Warszawie…

erawaMagazyn
komentarzy

Karol Jarosiński został tegorocznym laureatem konkursu wyłaniającego najbardziej aktywnego wolontariusza w Rawie Mazowieckiej. Nasz zwycięzca będzie teraz konkurował z młodzieżą z całej Polski. To już XIX odsłona Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Rawa w plebiscycie bierze udział po raz ósmy. 

fot. Ogłoszenie wyników i uśmiech zwycięzcy

W tym roku do konkursu zgłoszono tylko czterech wolontariuszy – mówi Teresa Sekuter z Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej. Jesteśmy małym miastem, w którym pracują wciąż te same osoby, a niestety laureatem tego konkursu można być tylko raz w życiu.

Karol Jarosiński spełnił jednak wszystkie wymagania, które przed młodymi aktywistami stawiała komisja. Kandydat musiał mieć od 14 do 19 lat i wykazać się udokumentowanym zaangażowaniem w działalność społeczną. Co ważne, jurorzy zwracali uwagę także na czas pracy wolontariusza, o jednorazowych zrywach nie było w tym przypadku mowy. Czym zajmuje się Karol? O tym opowiedział nam zaraz po ogłoszeniu tegorocznych wyników (patrz materiał video).

W konkursie udział wzięły również Ola Bedełek, Justyna Grzyb i Patrycja Osiak. Dziewczęta okazały się być jednak zbyt mało przebojowe. Karolowi z pewnością łatwiej będzie wybić się wśród wolontariuszy z całego kraju – zdradza jedną z zalet zwycięzcy, Teresa Sekuter.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz