Każda profilaktyczna akcja to w przyszłości mniej pracy dla ratowników. WOPR promował bezpieczne wakacje…

erawaMiasto
komentarzy

Im bliżej wakacji tym większą uwagę trzeba skupić na bezpieczeństwie. W imprezowej formule ten temat tuż przed sezonem podjęło Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Rawie Mazowieckiej. Na specjalnym pikniku przypomniano nie tylko podstawowe zasady bezpiecznego wypoczywania nad wodą, ale również pokazano jakimi możliwościami dysponuje popularny WOPR.

Ratowanie nieprzytomnej osoby przy pomocy skutera wodnego, czy podejmowanie z wody osób po wywróceniu się łódki. To tylko niektóre symulowane sytuacje, z którymi można było się zapoznać podczas pikniku „Bezpieczne wakacje”. Ratownikom udało się nad zalewem zgromadzić przedstawicieli większości służb. Swoje możliwości prezentował nie tylko WOPR, ale również ochotnicy z OSP Rawa Mazowiecka, zawodowi strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, czy lokalna Policja. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, rawianie zainteresowali się tym niecodziennym przedsięwzięciem.
– Chcemy zapoznać dzieciaki z zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą. To nasz statutowy obowiązek, a jednocześnie wielka przyjemność. W przyszłości to również mniej pracy dla ratowników, dlatego będziemy takie imprezy organizować cyklicznie – zapowiada Andrzej Jankowski, prezes WOPR w Rawie Mazowieckiej.

Skoro mowa o zasadach bezpiecznego wypoczynku, my zachęcamy do sprawdzenia relacji wideo z wydarzenia. W materiale między innymi kilka podstawowych reguł związanych z bezpieczeństwem nad wodą. Rozwinięcie tematu również w rozmowie z Piotrem Kucharskim – wiceprezesem WOPR, do obejrzenia tutaj.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz