Kierowca z długą listą przewinień. O karze dla 38-latka zadecyduje sąd

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Policjanci z komisariatu w Białej Rawskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo, który w nocy jechał bez włączonych świateł. Po chwili wyszło na jaw, że kierujący nie posiada ważnego prawa jazdy, a auto nie ma ubezpieczenia i od 2 lat badań technicznych.

Do zatrzymania doszło w miniony wtorek (2.01) około godziny 21:00 na ulicy Wiejskiej w Białej Rawskiej. Akurat tam, podczas patrolowania miasta, policjanci z miejscowego komisariatu zauważyli volvo jadące bez włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej.
— Okazało się, że 38-latek od kilku miesięcy nie posiada ważnego prawa jazdy. Auto, którym się poruszał od 2 lat nie miało badań technicznych oraz ważnej polisy OC. Policjanci zatrzymali prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu oraz ukarali mandatami za popełnione wykroczenia. Karę za kierowanie pojazdem bez uprawnień na 38-latka nałoży sąd – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Przypominamy, że za jazdę bez wymaganych do tego uprawnień policjant obligatoryjnie w każdym przypadku przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 000 złotych. Orzekany jest też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Jeżeli mimo to wsiądziemy za kierownicę, to ryzykujemy już karę więzienia. Wynika to z artykułu 244 kodeksu karnego: „Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu (…), prowadzenia pojazdów (…), podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz