Kierowca zasnął za kierownicą. Samochód uderzył w bariery i później dachował

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Osobowe volvo zjechało z jezdni, uderzyło w bariery, a później do rowu, gdzie dachowało. Na szczęście kierujący oraz jego troje pasażerów nie odniosło obrażeń.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (25.12) po godzinie 12:00 na drodze ekspresowej S-8 w Julianowie (gm. Rawa Mazowiecka). To właśnie wtedy policjanci z Rawy Mazowieckiej otrzymali informację o dachowaniu pojazdu.  
— Na miejscu okazało się, że czteroosobowa rodzina wybrała się w podróż do Krakowa. 60-letni kierujący volvo po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zasnął za kierownicą, co spowodowało, że zjechał ma pobocze, uderzył w barierki a następnie dachował do rowu – wyjaśnia asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Mimo poważnie wyglądającego zdarzenia, mężczyźnie ani jego pasażerom na szczęście nic się nie stało.

Policjanci przypominają, że zmęczenie powoduje obniżenie funkcji psychomotorycznych kierowcy, wpływających negatywnie na koncentrację i wydłużony czas reakcji na bodźce zewnętrzne.
— Pamiętajmy, aby planując podróż wziąć pod uwagę nasze samopoczucie oraz przerwy regeneracyjne – dodaje asp. Agata Krawczyk. 
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz