Kierowcy wciąż jeżdżą za szybko. Policja prowadzi dziś (17.11) ponadpowiatowe działania „Prędkość”

erawaPowiat
komentarzy

Policjanci z rawskiej, tomaszowskiej, skierniewickiej i grupy SPEDD Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi prowadzą wspólne działania na terenie powiatu rawskiego. Akcja ma poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych oraz skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków pogodowych oraz ruchu niesie za sobą zagrożenia związane między innymi z brakiem panowania nad pojazdem. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń. W ostatnim czasie warunki pogodowe uległy znacznemu pogorszeniu. Opady deszczu, duże zamglenie, a nawet poranne przymrozki nie sprzyjają kierowcom. W takim okresie powinniśmy szczególnie pomyśleć o bezpiecznej jeździe i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego z Komendy Policji w Rawie Mazowieckiej, Tomaszowie, Skierniewicach oraz z grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi radiowozami nieoznakowanymi oraz oznakowanymi kontrolują prędkość aut poruszających się po drogach powiatu rawskiego. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.
– Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowa z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz