Klimatycznie w dworku przy Miłej. Rawska Kraina Łagodności rozbrzmiała już szósty raz

erawaKultura
fot. Jacek Kałucki
komentarzy

To była prawdziwa uczta dla miłośników twórczości Jacka Kaczmarskiego, czy Starego Dobrego Małżeństwa. To między innymi tego rodzaju muzykę wykonał Tomasz Paciorek. 

Artysta, który zagościł do Rawy Mazowieckiej w miniony piątek, doskonale jest znany z Festiwalu Muzyki Żeglarskiej Rawa Gra Szanty. Tym razem muzyk wystąpił z repertuarem Jacka Kaczmarskiego, Starego Dobrego Małżeństwa, Piotra Bukartyka i wielu innych. Klimatyczne brzmienia popłynęły w dworku przy ulicy Miłej, gdzie coraz chętniej zaglądają rawianie. 

Wspomnianej Rawskiej Krainie Łagodności towarzyszyła wystawa malarska Agaty Majdy pt.: Forma w przestrzeni. Jak opowiada sama autorka: część obrazów na których eksperymentowałam z formą w przestrzeni malarskiej jaką jest pracownia. Obrazy przedstawiają zderzające się ze sobą formy geometryczne z linearnymi, ciężkie z lekkimi, realistyczne z abstrakcyjnymi różnicując czas z jakim zostały namalowane. Przestrzeń na nich ukazana została zainspirowana rzeczywistymi zjawiskami oraz swobodnie i świadomie przeze mnie zakomponowana i przekształcona.

Już teraz zapraszamy Was na kolejne wydarzenia, które będą mieć miejsce w Dworku Fundacji Fideo przy ul. Miłej 4.

Więcej zdjęć autorstwa Jacka Kałuckiego znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz