Kolejna kolizja z łosiem. Zwierzę nie przeżyło

erawaMiasto
komentarzy

Zwierzę nie przeżyło zderzenia z busem. Kierowcy nic się nie stało. 

Informacja o zderzeniu busa z łosiem na drodze ekspresowej S-8 w Rawie Mazowieckiej wpłynęła do dyżurnego w niedzielę (21.05) przed godziną 4:00. Mężczyzna kierujący iveco jechał w kierunku Warszawy. Na wysokości Rawy Mazowieckiej przed zjazdem na Białą Rawską uderzył  w przebiegającego przez jezdnię łosia. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, ale zwierzę nie przeżyło.

W okolicach tego zjazdu bardzo często widziane są łosie. W wieczór poprzedzający zdarzenie, policjanci nagrali film, na którym widać przechodzące zwierzęta. Wiosną łosie migrują, bo zmieniają ostoje na żerowiska letnie, przenoszą się z obszarów leśnych na bagna i mokradła. Z uwagi na budowę ciała, nie mają najmniejszego problemu z pokonaniem nawet wysokiej przeszkody jaką są bariery rozdzielające pasy ruchu
– Przy tej okazji apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu, nie tylko tam, gdzie ustawione są znaki ostrzegające przed dziką zwierzyną. Im wolniej jedziemy, tym więcej mamy czasu na reakcję i uniknięcie poważnych w skutkach sytuacji – mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz