Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych. 33-letnia rawianka trafiła do szpitala

erawaMiasto
komentarzy

Policjanci z Rawy Mazowieckiej ustalają okoliczności potrącenia kobiety. Na szczęście poniesione obrażenia nie zagrażają jej życiu.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj (21.11) przy ul. Kościuszki w Rawie Mazowieckiej. Przed godziną 11.00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszej. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 82-letni kierujący skodą potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 33-letnią kobietę. Mieszkanka Rawy Mazowieckiej schodziła już z przejścia.

Pokrzywdzona z obrażeniami, na szczęście nie zagrażającymi życiu, została przetransportowana do szpitala. W miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli ślady, rozpytali też świadków. Zadaniem funkcjonariuszy jest teraz szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.
— Po raz kolejny prosimy o ostrożność na drogach: kierujących o dostosowanie prędkości do natężenia ruchu, pory dnia i panujących warunków atmosferycznych, a także rozważną jazdę oraz zwrócenie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pamiętajmy, aby przed ruszeniem w drogę zadbać o czystość szyb w aucie. Zamrożone lub zaparowane powodują ograniczenie widoczności, a tym samym sprzyjają zdarzeniom drogowym. Natomiast pieszych prosimy o to, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, ale także, by byli czujni znajdując się już na przejściu oraz o noszenie elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają ich widoczność na drodze – mówi asp. Agata Krawczyk.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz