Kolejne zatrzymane prawo jazdy za nadmierną prędkość. Noga z gazu – trwa akcja „prędkość”

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

28-letnia kierująca oplem straciła uprawnienia do kierowania za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym. W terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 75 km/h. 

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (16.05) przed godziną 8:00. To właśnie wtedy policjanci rawskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Ścieki kierującą oplem, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 125 km/h.  Kobieta spieszyła się, aby zdążyć do pracy. Podróż została przerwana kontrolą drogową, która zakończyła się mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz 15 punktami karnymi.

Niestety to już kolejne zatrzymane prawo jazdy w tym tygodniu na drogach powiatu rawskiego za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Większość z kierowców o tym wie, jednak nie wszyscy w praktyce chcą stosować się do podstawowych przepisów ruchu drogowego. Kierowcy bardzo często ignorują znak obszar zabudowany, na którym ograniczenie prędkości jest do 50 km/h.
— Przypominamy. Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin – tłumaczy asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

My też prosimy, noga z gazu. Dziś (17.05) policja w województwie łódzkim prowadzi wzmożone kontrole prędkości. Jest to część ogólnopolskich działań ukierunkowanych na walkę z piratami drogowymi. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz