Kolejny krzyk o pomoc. Policjanci reagują…

erawaMiasto
komentarzy

Policjanci uratowali życie 41-letniemu mieszkańcowi powiatu rawskiego. Mężczyzna poinformował swoją siostrę, że chce odebrać sobie życie. 

Coraz częściej słyszymy o telefonach alarmowych na policję, w których bliscy osób potrzebujących pomocy informują o zagrożeniu życia. Podobnie było i w tym przypadku. W ubiegłym tygodniu (11.04) po godzinie 12:00 dyżurny policji w Rawie Mazowieckiej otrzymał informację o mężczyźnie, który jest w kryzysie emocjonalnym. Mieszkaniec powiatu rawskiego, poinformował swoją siostrę, że chce odebrać sobie życie.
— Funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany może znajdować się w rejonie terenów leśnych przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Policjanci tylko raz nawiązali kontakt telefoniczny z mężczyzną, po czym nie odbierał już połączeń – mówi asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy KPP w Rawie Mazowieckiej.

W takich sytuacjach presja czasu jest ogromna. Oficer dyżurny natychmiast o zgłoszeniu powiadomił policyjne patrole oraz pozostałych funkcjonariuszy. Mundurowi rozpoczęli sprawdzanie miejsc, w których może przebywać 41-latek. Jeden z policjantów ruchu drogowego jechał na służbę wiedząc o poszukiwaniach, wtedy zauważył idącego ulicą Zamkowa Wola mężczyznę, rysopisem przypominającego poszukiwanego. Dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji funkcjonariusza 41-latek został odnaleziony i przekazany pod opiekę mundurowych, a następnie załogi karetki pogotowia.

Nie wstydźmy się prosić o pomoc. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. W sytuacji kryzysowej warto skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocy:

* centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie: Linia wsparcia

* telefon zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie: stop depresji.

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz