Kolejny sukces rawskiego zawodnika. Robert Chanckowski z klubu MLUKS „RAWA” zajął drugie miejsce w biegu górskim Ossona Cup w Częstochowie…

erawaSport
komentarzy

Podopieczny Jarosława Wasiaka, Robert Chanckowski, wywalczył drugie miejsce podczas biegu górskiego Ossona Cup, który odbył się pod koniec października (27.10) w Częstochowie. Rawski sportowiec swoim wynikiem uległ jedynie doświadczonemu Piotrowi Koniowi, reprezentantowi Polski z niedawnych Mistrzostw Świata w biegach górskich, Wicemistrzowi Polski długiego dystansu.

Bieg górski, w którym brał udział Robert Chanckowski, to impreza kończąca cykl 6 startów zaliczanych do Montrail Ligi w Biegach Górskich. Tego typu biegi, to dla rawskiego zawodnika nowe wyzwanie, z którym, jak widać po efekcie, całkiem nieźle sobie poradził. Podczas swego debiutu sportowiec klubu MLUKS „RAWA” rywalizował z bardzo doświadczonymi biegaczami i po osiągniętym sukcesie nie wyklucza, że w przyszłym roku weźmie udział w kolejnych startach.

Podopieczny trenera Jarosława Wasiaka startował na dystansie 12 km, gdzie przewyższenie sięgało 750 m. Robert uzyskał wynik 50,23, tracąc do zwycięzcy minutę i 31 sekund, zyskując za to prawie trzy minuty przewagi nad drugim zawodnikiem, Krzysztofem Szwedem z klubu Meta Lubliniec.

Niespełna miesiąc temu, podczas Maratonu Warszawskiego 20-latek z rawskiego klubu uzyskał najlepszy w Polsce wynik w kategorii młodzieżowców na tym dystansie (2 godziny 48.00), o czym pisaliśmy tutaj.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl