Łódzka prokuratura przeprowadzi eksperyment w sprawie wypadku posła Rafała Wójcikowskiego. S8 zamknięta na kilka godzin

erawaPowiat
fot. KWP Łódź
komentarzy

W najbliższy piątek (17.02) trasa S8 na odcinku między węzłami Babsk i Kowiesy w kierunku Warszawy ma być zamknięta. Od godziny 4:00 do 7:00 Prokuratura Okręgowa w Łodzi ma przeprowadzić eksperyment procesowy związany ze śmiertelnym wypadkiem posła Rafała Wójcikowskiego.

Wypadek, o którym mowa miał miejsce 19 stycznia tego roku (pisaliśmy o tym tutaj). Teraz na miejscu zdarzenia łódzka prokuratura ma prowadzić działania niezbędne do ustalenia kto doprowadził do tragedii na S8. Eksperyment procesowy ma zostać przeprowadzony w godzinach porannych, a utrudnienia z nim związane wystąpią od węzła Babsk do węzła Kowiesy. 

Kierowcy, jadący krajową „Jedynką” z południa kraju do Warszawy, aby ominąć zamknięty odcinek, powinni na węźle Piotrków Trybunalski Zachód kierować się na wprost, na Gdańsk, a następnie na węźle Łódź Północ skręcić w prawo, na Warszawę.

Ci, którzy znajdą się na odcinku S8 za Piotrkowem Trybunalskim, w kierunku Warszawy, będą mieli dwie możliwości objazdu. W Rawie Mazowieckiej skręcić na drogę krajową 72 w stronę Łodzi, a następnie drogą wojewódzką 707 dojechać do Skierniewic, skąd do autostrady A2 dotrzeć drogą krajową 70 (do węzła „Skierniewice”). Dalej autostradą A2 na Warszawę. Druga możliwość, to w Rawie Mazowieckiej zjechać na drogę wojewódzką 725 w kierunku Białej Rawskiej i dalej przez Belsk Duży kierować się do Grójca drogą wojewódzką 728, skąd do Warszawy można dojechać drogą ekspresową 7.

Przejazd z Warszawy w kierunku południowym (do Piotrkowa Trybunalskiego, Wrocławia i Katowic) będzie się odbywał bez przeszkód.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz